Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 358 km
Délka jízdy 4h 10m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Berlín Tegel

Letiště Berlín Tegel se nachází v místní části Tegel, 8 km severozápadně od centra Berlína. Letiště Berlín-Tegel bylo pojmenováno roku 1988 po slavném německém průkopníkovi létání, Otto Lilienthalovi. Letiště se skládá z 5 terminálů. Dominantní je Terminál A – ostatní terminály vznikly jako provizoria. Pro letiště jsou charakteristické malé vzdálenosti a krátké čekací lhůty - koncept "letiště krátkých vzdáleností". Významnými společnostmi na letišti v Berlín-Tegelu jsou Lufthansa, Air Berlin a TUIfly. Letiště je také německým vládním letištěm, a proto může být využito i v rámci německých nebo spojeneckých vojenských operací. Letiště samozřejmě nabízí lety do evropských metropolí, i do vzdálenějších destinací.

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O letišti
  • Jak na letiště

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

 

Letiště Berlín-Tegel se nachází uprostřed městské oblasti mezi Spandau a Reinickendorf. Cestu nejlépe naleznete, pokud budete sledovat dopravní značení. K letišti se po příjezdu do vnitřní části Berlína dostanete nejlépe po dálnici 111, sjezd 10 sever, sjezd 11 jih. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

 

Poloha a vzdálenost
11 km severozápadně od Berlína

GPS-Data:
Letiště: 52.559686, 13.287711

Adresa:
Flughafen Berlin-Tegel
Flughafen Tegel
D-13405 Berlin

 

 

 

 

 

 

Doprava vlakem:

Z České republiky jezdí do Berlína – hlavní nádraží (Berlin Hbf) přímé denní spoje. Cesta trvá necelých 5 hodin. Z hlavního nádraží jezdí autobusy TXL přímo na letiště Tegel. Cesta trvá okolo 21 minut a stojí 2,80 Eur.

Doprava autobusem:

Na letiště Berlín – Tegel jezdí městská hromadná doprava – autobus 128 (jede na sever Berlína), X9 a 109 (obě linky jezdí do centra města přes nádraží Zoologická zahrada). Letištní autobusová linka číslo 128 spojuje letiště jak s metrem, tak s tramvajemi. Pokud pojedete metrem linkou 6, budete muset přestoupit na stanici Kurt-Schumacher-Platz na autobus 128. Pokud pojedete metrem linkou 7, musíte přestoupit na stanici Jakob-Kaiser-Platz na autobus X9 nebo 109. Pokud budete cestovat tramvajovými linkami číslo S41, S42, S46 a S47, na zastávce Jungfernheide musíte přestoupit na autobus X9.

Společnost FlixBus nabízejí také autobusové linky z Prahy přes Lipsko přímo na letiště Berlin Tegel.

Doprava taxíkem:

Pro všechny řidiče taxíků v Berlíně platí sjednocená cena. Jízdu si můžete objednat předem.

Taxi Berlin
Tel: +49 30 202020
E-Mail: info@taxi-berlin.de
Homepage: www.taxi-berlin.de

City-Funk Berlin
Tel: +49 30 210202
E-Mail: office@cityfunk.de
Homepage: www.cityfunk.de

 

 

Proč zvolit Airstop